JOKŠ 10, KELEMAN 8 (LUDVÍK 9),PERUTÍK 9,KOCMÁNEK 8,OSTEN M. 8, BERAN J .7,LEHEČKA 8,LÖFFLER 8,MORAVEC 8 OSTEN 8,BERAN M. 8

JOKŠ 7 BERAN J. 7,PERUTÍK 8,KOCMÁNEK 6,OSTEN M. 7, LÖFFLER 7, LEHEČKA 7,MORAVEC 7 OSTEN 7,LUDVÍK 9,BERAN M. 8

MALÍK 6 BERAN 6,PERUTÍK 8,KOCMÁNEK 6 ( MÁLEK 8),OSTEN M. 9, BERAN 7, LEHEČKA 7,LÖFFLER 7,MORAVEC 5 OSTEN 6 ( KELEMAN 7),VALA 8

Sokol Teplá B - KSNP Sedlec 3:4 (2:0)
branky : OSTEN J. 2, KOZEL, vlastní
26.05.02
Stále se jde na postup !  V nedělním deštivém odpoledni mohly vyhrát oba týmy. Nakonec se šťastnějšími ukázali Sedlečtí.
Celý zápas , až na posledních 20 min., se odehrával podle stejného schématu : Sedlec hrál, tlačil, běhal, střílel, Teplá dávala góly. Ve 4. min. Láďa Vála krásně uvolnil Jirku Ostena , který nasadil DUDY obránci, sám na brankáře, ale v posledním okamžiku byl zablokován. V 7. min. přišla Ostenova druhá čistá šance, Kája Löfler nádherně centruje , ale hlavička skončila 10 cm vedle. Teplá udeřila v 10. min. krásnou kolmicí středem hřiště na útočníka s č. 5 Lilka a ten nekompromisně k tyči – 1:0. Ve 13 min. přidala Teplá tyč po hrubé chybě Perutíka, ale pak hrál zase Sedlec : 17. min., Martin Beran střílí těsně vedle, 28. min. Vála nepovedeně střílí, trefuje Jirku Ostena který se zčistajasna objeví sám před brankařem, ale v čisté šanci míjí. 32. min., Löfler krásně střílí ze 16 m, ale zase vedle, ve 36. min. zahrává Beran M. přímý kop ze 17-ti metrů, výborná tvrdá střela – ale těsně vedle. Pak dvoje DUDY : v 39. min. je dá Löfler záložníkovi, kterého si přitom položí na zem, ve 40. min. je nasadí Jirka Lehečka nejlepšímu hráči domácích Lilkovi. Co je herní převaha platná, když na závěr poločasu si Teplá schová druhý smrtící brejk, na jehož konci se opět zjeví Lilek a střelou k tyči zvýší na 2:0.
Druhý poločas zahájily opět DUDY, které nasadil Michal Osten obránci na šestnáctce, ale pak už nevystřelil. V 54. min. přišlo snížení : Láďa Vála krásně na křídle uvolnil Pepu Berana , jehož nepovedený centr si srazil obránce do vlastní sítě – 2:1. A Sedlec se snažil dál. Ve 58. min. se Tom Moravec ocitl sám před brankářem, ale gólovku zahodil. V 68. min. dala Teplá další gól jako přes kopírák – útočník Lilek se dostal do brejku , šel sám na brankáře Malíka a další přesnou střelou k tyči zkompletoval svůj hattrick – 3:1. Trenér Sedlece Lehečka se rozhodl pro zoufalý krok a v 73. min povolal náhradníka, který v této sezoně za Sedlec ještě neodehrál ani minutu. Trenérova ruka se ukázala být zlatou a hráč s č. 14 Olda Kozel , který vystřídal Tomáše Moravce, předvedl COMEBACK ROKU – na hřišti byl asi 30 sec., když mu Jirka Osten přiťukl v šestnáctce míč a Olda ho nekompromisně svým PRVNÍM dotykem s míčem poslal do sítě – 3:2. Soupeř byl najednou pod obrovským tlakem a o dvě min. později (75.) Láďa Vála nasazuje na pravém křídle svému obránci DUDY a krásně nachází hlavu Jirky Ostena, který vyrovnává na 3:3 ! Teplá poté Sedlec trochu zatlačí na vlastní půlku, zahrává asi 4 rohy po sobě, ale právě po jednom z rohů dochází k rozhodnutí . Vála v obraně odvrátí roh, na pravém křídle převezme míč Olda Kozel, který pošle do brejku Jirku Ostena. Ten zahraje jednomu obránci na DUDY, druhého se zeptá „helepocemkamdeš“ a pod padajícím brankářem zajišťuje ve 40. min. 3 body pro Sedlec – 3:4 !
MALÍK 8 KELEMAN 7,PERUTÍK 8 (MÁLEK 8),OSTEN M. 9, BERAN J. 9,LEHEČKA 9,LÖFFLER 9,MORAVEC 7 ( KOZEL 10) OSTEN 8,VALA 9, BERAN M. 8

Slavoj Bečov - KSNP Sedlec 3:3 (3:2)
branky : Ludvík 2, Osten J.
01.06.02
Stálá převaha, tlak, ale nakonec Sedlec veze jenom bod .
Už první minuta jako by předznamenala celý zápas, Jirka Osten se hned po výkopu dostal do šance, ale brankář chytil. A Sedlec tlačil. V 17. min. se na šestnáctce krásně do míče opřel Kája Löfler, ale míč jen těsně minul pravou šibenici. Ve 21. min. Kocmánek hezky nákopem z půlky našel přesně nohu Ostena v šestnáctce, ale ten v těžké pozici z voleje minul branku. No, a pomsta za bezzubý tlak přišla v 22. min. : Bečov z nenadálé akce po takové trmě - vrmě dotlačil míč do sítě a bylo to 1:0. Sedlec se ale oklepal rychle : už za minutu poslal Kája Löfler Rendu Ludvíka do brejku, ten obešel i brankáře a do prázdné branky lehce zasunul , 1:1. Ale to Sedleci nestačilo - už za dvě minuty (25.) si Löfler přesnou asistenci zopakoval, krásným centrem našel v 16-tce hlavu Jirky Ostena a ten dokonale vymetl šibenici - 2:1 pro Sedlec. Pak ale přišla jediná pětiminutovka, ve které Bečov přehrával Sedlecké, v 30. a 31. min. měli dvě velké šance, ale v obou zklamali. Tu třetí, v 33. min. , už ale využili : centr zprava do vápna na volného útočníka a ten už se tentokrát nemýlil - 2:2. Pak se vše vrátilo do starých kolejí, Sedlec tlačil, Bečov odkopával. V 38. min. měl Jirka Osten čistou šanci , ale bylo z toho břevno, v 42. min. si nejlepší hráč 1. poločasu Kája Löfler zopakoval přesnou spolupráci s Ludvíkem, znovu ho poslal z půlky do brejku a Ludvík znova vyřešil situaci dokonale : přes brankáře obloučkem do branky, 3:2 pro Sedlec. A šlo se do kabin.
V druhém poločasu se obraz hry příliš nezměnil, až na takovou malou, zanedbatelnou maličkost : Sedlec nedával góly. V první čtvrthodince kopal snad 10 rohů, ale vytěžil z toho jen Ostenovo druhé břevno (53. min.) a střelu těsně vedle (54.min) opět od Jirky Ostena. V 60. a 61. min. se dostal Bečov do 2 slibných šancí, ale brankář Malík svůj tým podržel, smůlu ale měl v 64. minutě, kdy Bečovský útočník trefil tyč a domácí nejlepší hráč s č. 8 dokopal míč do prázdné brány - 3:3. Po vyrovnávací brance se zápas dostal spíše do “dohrávacího” tempa, ani jednomu týmu se nedařilo ve finální fázi, Sedleci nepomohlo ani střídání, kdy v 70. min. šel na hřiště Olda Kozel místo Milana Novotného. Ten napřed netrefil dobře míč na malém vápně a pak ve slibné šanci po nedorozumění domácí obrany nepřesně hledal volného Ostena. Sedlec nakonec přeci jenom mohl vyhrát, ale 13 minut před koncem zápasu rozhodčí Hrubý udělal hrubou chybu, a i když celý zápas písal rovinu, neodpískal jasnou ruku v domácí šestnáctce i když stál 5 metrů od přestupku. Kdyby však Sedlec proměnil alespoň jedinou ze svých mnoha zmařených šancí, nemusel na konci této neodpískané penalty litovat ....
MALÍK 7, MÁLEK 8, KOCMÁNEK 8, OSTEN M. 6, NOVOTNÝ 5, LEHEČKA 6, LÖFFLER 8, BUDIL 4, OSTEN J. 7, LUDVÍK 8, VALA 6

KSNP Sedlec - TJ Potůčky 2:0 (1:0)
branky : Osten J. , Vála
09.06.02
Dva góly do prázdné branky znamenají dva důležité body.
Utkání s týmem Potůček nebylo nijak zvlášť pohledné, ale opět potvrdilo že Sedlec má na postup, své soupeře má pravidelně pod tlakem, ale je slabší v proměňování vypracovaných šancí. Pokud se vám bude zdát, že spojení slov “čistá šance” , “Osten J.” a “nad” se opakuje příliš často, věřte, že jinak se to napsat nedalo. :-)
Potůčky byly od začátku pod tlakem, v první čtvrthodině se dostali do velké šance oba útočné hroty domácích, ale jak Láďa Vála, tak Jirka Osten své šance spálili (ta Ostenova v 15. min. byla tutovka, ale šla nad). Ve 20. min. se o pobavení diváků postarala čtveřice Osten, Lehečka, Vála a Beran M., kteří zahráli “signál” z přímáku tak, že z něj šel soupeř okamžitě do protiútoku. Ale ve 22. min. už přišel gól. Po nejhezčí akci 1. poločasu, kdy si Osten udělal ve vápně svého obránce a přesně nahrál na nabíhajícího Válu, který pohodlně zasunul do prázdné branky - 1:0. Po vedoucím gólu se šance začaly přelévat jako na houpačce. Soupeř odpověděl o 5 min. později, kdy nejlepší hráč Potůčků s č. 9 vystřelil do šibenice, ale brankář Malík zázračně vytáhnul. Hned po výkopu se dostal do čisté šance Jirka Osten, po centru zprava obránce podskočil míč, Jirka se ocitl sám na malém vápně, ale dává nad. Ve 30. min. po rohu se dostaly do gólovky Potůčky, ale Pepa Beran na poslední chvíli zablokoval jasný gól. Na druhé straně jako přes kopírák - 35. min., roh, Osten čistá šance, ale nad. Ve 36. min. přišla největší šance hostů - po chybě Míry Kocmánka na půlce trefili po brejku tyč ! Poločas uzavřel kdo jiný než Jirka Osten, kterého ve 41. min. krásně uvolnil Jirka Lehečka kolmicí do vápna, ale nejlepší střelec neměl v tomhle zápase štěstí - z malého vápna šla jeho slabá střela do brankáře a na roh.
Druhá půlka začala opět tlakem Sedlece, Láďa Vála si v 55. min. udělal dva obránce, ale brankař mu jeho šanci chytil. Hosté odpověděli ve 57. min. , kdy po chybném odvrácení z hlavy Perutíka šel jejich útočník sám na Malíka, ale dal vedle. V 60. min. přišla konečně i střela ze zálohy, Löfler se hezky uvolnil do 16-tky, ale obránce tečoval jeho pokus na roh. V 62. min. se dostal k míči tvrdý střelec Kocmánek, ale trefil jen pick-up Ládi Vály. V 65. min. střídal nevýrazného Tomáše Moravce Renda Ludvík, který se o 6 minut později dostal do největší šance 2. poločasu: Jirka Osten krásně zatáhl míč po levé straně, ve vápně obehrál obránce a předložil balón Ludvíkovi jako na zlatém podnose na penaltu, před úplně odkrytou bránu. Diváci už křičeli gól, ale Renda nějakým záhadným způsobem trefil jen tyč. V 79. min. opět přišla útočná podpora zálohy, Lehečka krásně vystřelil z vápna, ale střela šla tak 30 cm vedle. V 81. min. se do své velké šance dostaly opět po delší době Potůčky, ale tvrdou střelu Malík jistě kryl. A tak když hosté pohrdli vyrovnáním, Sedlec potvrdil svou výhru druhým gólem, ale byla to pěkná tydlibabka : Ludvík dostal v 85. min. nahrávku do vápna, zatáhl až k čáře, nevěděl co s tím, tak to narval do klubka hráčů, míč se odrazil k Ostenovi , na kterého zívala úplně prázdná branka bez brankáře. Ten potvrdil své kanonýrské kvality a z 1 metru placírkou zasunul - 2:0. Dobrou náladu diváků i hráčů Sedlece ještě podtrhl v poslední minutě míra Kocmánek, který opět tvrdou střelou ze šestnáctky trefil pick-up Ládi Vály, který už asi za brankou nikdy nezaparkuje.
MALÍK 7 BERAN J. 10,PERUTÍK 9,KOCMÁNEK 9,OSTEN M. 6 (KELEMAN 8) LÖFFLER 8,LEHEČKA 8,MORAVEC 7 (LUDVÍK 9) OSTEN J. 9, VALA 10, BERAN M. 8

TJ Děpoltovice - KSNP Sedlec 2:3 (0:1)
branky : Vála 2, Beran J. 1
15.06.02
Sedlec si veze i přes neúplnou sestavu důležité body !
Tak předně : ve stejném termínu jako toto utkání se konal mezinárodní turnaj v malé kopané v Amsterdamu, kam odjela osa týmu včetně nejlepšího střelce Ostena, takže Sedlec hrál na mnoha postech s náhradníky a zápas dokonce začal v 10-ti lidech - s brankářem Malíkem v bráně a 9 hráči v poli. Po pěti minutách zápasu, jehož první půlka byla dost vyrovnaná, dorazil ke hřišti náhradní brankář Topinka. Trenér Lehečka mu okamžitě řekl ať se jde převlíct, že nastoupí. Trenér měl samozřejmě na mysli variantu, že Malíka pošle do útoku (ten už na tomto postu nastoupil v minulé sezóně a dal dokonce gól) a Topinku do brány. Jenže náš milý náhradník nejen že se převlékl do hráčského dresu, ale navíc se v naprostém klídku převlékal snad 15 minut. Vrcholem bylo, když se objevil u postraní čáry s cigaretou v puse a výrazem “to chce klid” . Špatně si totiž spočítal hráče a myslel že bude střídat až v poločase. No nicméně ho v tu chvíli zoufalý trenér Lehečka poslal tedy do útoku, kde však Topinka řádil jako černá ruka. Ihned se přimotal k obráncům, ti zazmatkovali, míč získal Ludvík, přiťukl Válovi a ten zhruba z 10m nezaváhal - 0:1. Domácí se na žádnou odpověď nezmohli, hrálo se spíše od 16-tky k 16-tce, za zmínku snad stojí jen Lehečkova neproměněná šance , když špatně na malém vápně trefil míč.
O poločase další kuriozitka s náhradníkem : trenér Lehečka volá Frantovi Málkovi, kde je, když slíbil že určitě přijede. Ten mu v klidu odpovídá “Nakupuji v Kauflandu, vždyť se hraje až ZÍTRA” !! No trenéra omývali studenou vodou ještě asi 5 minut, Franta však okamžitě sedl do auta a přijel na posledních 30 minut. Jinak hrdinou utkání byl Láďa Vála, který si jeden gól schoval i na druhý poločas a nahradil tak absentujícího střelce Ostena. V 60. min. si vzal na půlce kuličku, nikomu jí už nepůjčil, prošel až do vápna a nezaváhal - 0:2. Náskok dvou gólů už vypadal nadějně a k třem bodům bylo hodně blízko, ale Sedlec má rád napínavá utkání, tak pustil ke hře taky domácí : v 70. min. nepokryla jinak dobře hrající obrana stopera Děpoltovic a ten po rohu zavěsil - 1:2 . O 7 minut později Martin Beran zbytečně fauloval útočníka domácích na vápně a ten se pak Sedleci krásnou střelou do vzdálenější šibenice pomstil - 2:2. A bylo tu drama, do konce zbývalo 10 minut. Sedlec posílil útok Pepou Beranem a vzadu hrál jen na 3 obránce. Vyplatilo se. V 88. min. Renda Ludvík přešel přes dva hráče do vápna, poslal přihrávku na dlouhou nohu Pepovi Beranovi a ten rozhodl ! 2:3 ! Byla to sice taková tydlibabka která se otřela o tyč a málem nepřešla čáru, ale platí ! Sedlec si veze důležité vítězství a jestli přidá další 3 body v posledním domácím zápase , postupuje jistě z druhého místa.
MALÍK 7 BERAN J. 10,PERUTÍK 8,KOCMÁNEK 8,KELEMAN 9, BERAN M. 7,LEHEČKA 9,MORAVEC 8 LUDVÍK 10,VALA 10, SOUKUP 7 (MÁLEK 7)

KSNP Sedlec - Sokol Útvina B 5:0 (1:0)
branky : Vála 2, Osten J. , Beran M., Ludvík
23.06.02
Sedlec nasypal Útvině bůra a díky skvělému 2. poločasu slaví postup !
Jedině začátek utkání byl v moci Útviny , měla dvě nebezpečné střely, ale brankář Malík tým podržel. Sedlec za prvních 30 minut nic moc nepředvedl, jako by mu nutnost výhry svazovala nohy. Ale na druhou stranu, i když musel 2 x neplánovaně střídat (3. min Löfler, 20. min. Keleman - oba svalové zranění), svého soupeře k ničemu nepustil. Ve 30. min. utekl po křídle Martin Beran, přesným pasem našel nohu Ostena, který svým 38. gólem v sezóně otevřel skóre - 1:0 . 3 minuty poté mohl nástup Sedlece potvrdit Láďa Vála (TUTOVKA č.1) , ale na malém vápně chtěl udělat kliku brankáři, ten ho však vychytal. Ve 40. min. vystřelil tvrdě ze 16-tky Beran M., diváci už křičeli góóól, ale míč šel těsně vedle.
Druhý poločas byl o něčem jiném. Útvina ANI JEDNOU nevystřelila a Sedlec koncertoval. V 58. min. Vála hezky hlavičkoval po rohu, ale brankář chytil. V 59. min. šel M. Beran po chybě posledního sám na brankáře, první střelu dal do tyčky, ale dorážku už do brány - 2:0. V 61. min. předvedl Sedlec akci snů - Osten J. zpracoval na půlce míč, dal hned doprava na Berana J., který ihned vyslal středem do brejku Válu, který placírkou ze 16-ti metrů zamířil k tyči - 3:0 . V 68. min. měl čistou šanci Jirka Osten , ale po sprintu z půlky mu na penaltě došly síly a obránce mu míč vypíchl. O minutu později postihlo domácí tým další svalové zranění, Moravec musel ven, nastoupil Ludvík. V 70. min. stvrdil naprostou převahu Sedlece Michal Osten, když na místě levého obránce nasadil útočníkovi DUDY i s přípojí. A pak přišla fantastická 76. minuta : akci snů č. 2 rozjel Ludvík, narazil si s Ostenem, přesprintoval obránce a na zlatém podnose předložil na malé vápno Válovi - 4:0 . Hned po výkopu (stále 76. min.) Lehečka vypíchl míč, zatáhl po pravé straně do vápna, křížnou přihrávkou skrz šestnáctku našel úplně volného Ludvíka, který zavěsil pod víko - 5:0 .V 80. min. byl Vála sám na malém vápně (TUTOVKA č.2), ale střílí vedle. A v 82. min. jako přes kopírák šance Vály z první půlky (TUTOVKA č.3) - sám na brankáře, mohl se zeptat “kam to chceš”, ale opět špatný pokus o kličku a gólman chytá. Útvina byla úplně kožená, nezmohla se vůbec na nic. Na to se už v 88. min. zřejmě nemohl dívat stoper Perutík , který v tísni zahrál “malou domů”, přehodil brankáře Malíka a ten s vypětím všech sil vykopl míč z čáry - i díky jeho zákroku tedy skončil zápas 5:0. SEDLEC POSTUPUJE DO 2. TŘÍDY.
MALÍK 10 BERAN J. 10 ,PERUTÍK 10,KOCMÁNEK 10,KELEMAN 10 (MÁLEK 10), BERAN M. 10,LEHEČKA 10,LÖFFLER 10 (OSTEN M. 10),MORAVEC 10 ( LUDVÍK 10)OSTEN 10,VALA 10

Sezóna očima trenéra aneb 5 důvodů proč se postoupilo.
V první řadě je třeba říct, že Sedlec určitě patří do okresu, tedy do 2. třídy, nemohli jsme tedy mít před začátkem soutěže jiný cíl, než postup. Před sezónou jsme si řekli, že pro to uděláme vše co bude možné. Zlepšila se práce ve vedení klubu, což se příznivě odrazilo i v morálce mužstva, docházkách na tréninky a přístupu týmu k zápasům. Vyhlídnuté posily se ne vždy podařilo získat, ale zapůjčení Martina Berana ze Staré Role bylo dobrým impulsem před jarní částí ligy K návratu mezi okresní elitu přispěly zejména následující události :
1) Spolehlivost zkušených hráčů, zejména stoperské dvojce Kocmánek - Perutík, kteří šli mužstvu příkladem
2) Zlepšená docházka na tréninky , zlepšené příchody hráčů včas před utkáními
3) Kolektivní duch, týmová vůle
4) Kanonýrské schopnosti Jirky Ostena
5) 100 % bojovnost opor týmu v klíčových zápasech.
V tomto ročníku jsme drtivou většinu našich soupeřů jednoznačně přehrávali,a to dokonce i v zápasech, které skončili remízou nebo jsme je dokonce prohráli. Veřím, že i v sezóně 2002/2003 budeme předvádět kvalitní fotbal a potvrdíme svou tradiční pozici v rámci okresu. A také doufám, že postup bude začátkem nového období, kdy Sedlec díky podpoře města K.Vary dobuduje svůj areál a zápasy tak bude moci hrát s domácím zázemím za zády. Děkuji všem hráčům, kteří letos za KSNP SEDLEC nastoupili a přispěli tak ke skutečnosti, že toto závěrečné zhodnocení se může nést v tak oslavném duchu, jak jsem jej napsal.